AIR OPTIX COLORS – en fazla nefes alan renkli kontakt lensler

AIR OPTIX® COLORS marka nefes alabÄ°len* kontakt lensler

İŞTE BU NEDENLE

konforlu lensler ile doğal güzellikte gözleriniz olabilir

 • AIR OPTIX ® COLORS - MaviMavi
 • AIR OPTIX ® COLORS - Parlak MaviParlak Mavi
 • AIR OPTIX ® COLORS - GriGri
 • AIR OPTIX ® COLORS - Gümüş GriGümüş Gri
 • AIR OPTIX ® COLORS - Zümrüt YeşiliZümrüt Yeşili
 • AIR OPTIX ® COLORS - YeşilYeşil
 • AIR OPTIX ® COLORS - ElaEla
 • AIR OPTIX ® COLORS - Bal rengiBal rengi
 • AIR OPTIX ® COLORS - KahverengiKahverengi
 • Ä°NCELEMEK Ä°STEDİĞİNÄ°Z LENS RENGÄ°NÄ° SEÇİN
DİĞER BİLGİLER İÇİN AŞAĞİ İNİN

İŞTE BU NEDENLE konforlu lensler İle doğal güzellİkte gözlerİnİz olabİlİr

RAHATLIK, nefes alma ve güzellİk – benzersİz bİrlİktelİk

KONFOR

1. Günden 30. güne kadar değişmeyen konfor1

NEFES ALMA

Beyaz ve sağlıklı görünen gözler için yüksek düzeyde oksijen

GÜZELLİK

3'ü 1 arada renk teknolojisi

DIŞ HALKA

gözleri tanımlar

BÄ°RÄ°NCÄ°L RENK

göz rengini dönüştürür

İÇ HALKA

parlatır ve derinlik ekler

AIR OPTIX® COLORS kontakt lensler 3'ü 1 arada Renk Teknolojisi ile tasarlanmıştır ve eşsiz, düzgün bir yüzeyiyle olabilecek çok bir iyi hisse ve görünüme kavuşursunuz. Göz renginizi, nefes alma özelliği, güzellik ve konfor sağlayacak şekilde tasarlanmış, nefes alan 2* kontakt lensle doğal olarak güzelleştirin.


Kapat

İLETİŞİM

 1. Tüzel kişinin unvanı ve sorumlu kişilerin adları, vergi kimlik numarası veya ticaret sicil numarası: Alcon Laboratuvarları Ticaret A.Ş. Ticaret Sicil Numarası: 372188, Vergi No: Anadolu Kurumlar 0500063763 Sorumlu Kişi: Bihter Yalçın, Ürün Müdürü
 2. Tüzel kişinin ticaret merkezinin bulunduğu yer: Kavacık Ticaret Merkezi, Rüzgarlıbahçe Mah.Kavacık Sk. No. 18 Kat 1 Kavacık, Beykoz, İstanbul.
 3. Tüzel kişinin elektronik iletişim adresi ve telefon numarası, visioncare.Turkiye@alcon.com
 4. Tüzel kişinin sunduğu hizmet, bir merciin iznine veya denetimine tabi bir faaliyet çerçevesinde yapılıyor ise, yetkili denetim merciine ilişkin bilgiler: Şirketimiz faaliyetlerini Sağlık Bakanlığına bağlı olarak gerçekleştirmektedir

Kullanım Koşulları

Yasal Kullanım Koşulları

 1. Genel Bakış

  Bu Kullanım Koşulları tüm Alcon Web Sitelerini ("Alcon'un Web Siteleri" ve "Web Siteleri" olarak anılır) kullanımınız için geçerli olacaktır.

  Alcon'un Web Sitelerinin sahibi Hünenberg, İsviçre'de yerleşik global bir firma olan Alcon, Inc. ve bağlı kuruluşlarına (hep birlikte "Alcon") aittir. Web Siteleri Alcon ve ürün ve hizmetleri hakkında genel bilgi sağlamak üzere tasarlanmıştır. Alcon'un Web Sitelerinde yer alan hiç bir bilgi hastalığın tedavisine yönelik tıbbi tavsiyede bulunmayı veya profesyonel tıbbi tavsiye, tanı veya tedavinin yerini tutmayı amaçlamamaktadır. Bir sağlık sorununuz olması halinde, derhal sağlık hizmeti sağlayıcınıza danışın. Tıbbi durumunuza ve uygun tedaviye özgü sorular sağlık hizmeti sağlayıcınıza yöneltilmelidir. Alcon'un Web Sitelerinde okumuş olduğunuz bir bilgi nedeniyle profesyonel tıbbi tavsiyeyi asla göz ardı etmemeli veya tıbbi tavsiye almayı geciktirmemelisiniz. Web Sitelerinde ele alınan herhangi bir ürün veya hizmeti kullanmadan önce lütfen sağlık hizmeti sağlayıcınıza danışın.

  Ayrıca, burada beyan edilen hiçbir bilgi Alcon tarafından temin edilen ürünlerin kullanımına dair talimatlar sağlamaya yönelik değildir. Alcon'un ürünleri ve hizmetlerine özel bilgi ve talimatlar için lütfen tüm Alcon ürünleriyle birlikte temin edilen ürün etiketine bakınız.

 2. Koşulların Kabulü

  Alcon'un Web Siteleri, Web Sitelerinin kullanımını yöneten, burada yer verilen veya atıfta bulunulan aşağıdaki koşullara, şartlara ve uyarılara ("Kullanım Koşulları") tabi olarak sunulmaktadır. Web Sitelerini kullanarak Kullanım Koşullarını kabul ettiğinizi belirtiyorsunuz. Bu Kullanım Koşulları'nın tamamını kabul etmiyorsanız, lütfen Alcon'un Web Sitelerini kullanmayın. Alcon, kendi takdirine göre, size bildirimde bulunmaksızın Kullanım Koşullarını güncelleme veya revize etme hakkını saklı tutmaktadır. Bu Kullanım Koşullarında yapılan değişikliklerin yayınlanmasının ardından Web Sitelerini kullanmaya devam etmeniz bu değişiklikleri kabul ettiğiniz anlamına gelir.

 3. Alcon'un Gizlilik Ä°lkesi

  Alcon'un Web Siteleri aracılığıyla verdiğiniz bilgiler Alcon'un Gizlilik İlkesine tabidir. Web Siteleri aracılığıyla herhangi bir bilgi verirseniz, içeriğin gizli olmadığı var sayılacaktır. Alcon bu bilgileri kullanmakta serbest olacaktır. Ayrıca, Alcon'a herhangi bir geri bildirimde bulunursanız, içeriğin gizli olmadığı var sayılacaktır. Alcon, geri bildiriminizde yer alan tüm fikirleri, konseptleri, bilgi birikimini veya teknikleri herhangi bir amaç için kullanmakta ve bilgiyi sınırlandırma olmaksızın kopyalamak ve üçüncü şahıslara açıklamakta serbest olacaktır.

 4. Kullanımın Kapsamı

  Alcon'un Web Siteleri ve burada referans olarak yer alan bilgiler yalnızca genel bilgilendirme amaçlıdır. Web Sitelerine ait herhangi bir materyalin veya tasarım unsurunun çoğaltılması veya kopyalanması Alcon'un önceden yazılı izni olmaksızın kesinlikle yasaktır. Web Sitelerinde yer alan herhangi bir bilginin çoğaltılmasına yönelik izin talepleri Alcon Laboratories, Inc., c/o Corporate Communications, mail code TC-30, 6201 South Freeway, Fort Worth, TX 76134 ABD adresine yönlendirilmelidir.

  Yukarıdakilere bakılmaksızın, kopyanın yalnızca ticari olmayan, kişisel amaçlara yönelik olarak kullanılması şartıyla ve ayrıca kopyanın tüm telif hakkı, ticari marka, hizmet markası ve Alcon'un Web Sitelerinde yer alan diğer mülkiyet bildirimleri ve açıklamaları tarafından korunmaya devam etmesi koşuluyla Alcon Web Sitelerinin sayfalarında yayınlanan bilgilerin bir (1) elektronik veya kağıt kopyasını almanıza izin vermektedir. Web sitelerindeki verilerin veya diğer içeriğin, doğrudan veya dolaylı olarak bir koleksiyon, derleme, veritabanı veya dizin oluşturmak veya derlemek için Alcon'un yazılı izni olmaksızın sistematik olarak çekilmesi yasaktır.

 5. Hükumet Yönetmelikleri

  Alcon, başta göz, kulak ve burun olmak üzere baş ve boyun hastalıklarını tanılamaya, önlemeye ve tedavi etmeye yönelik ürünler ve hizmetler sunar. Sağlık mesleği mensupları tarafından kullanılan bu ürünler ABD Gıda ve İlaç Dairesi veya Birleşik Krallık'taki İlaç Güvenliği Komitesi gibi Alcon'un ticaret yaptığı ülkelerin her birinde yer alan hükümet kuruluşları tarafından yönetilir. Ülkenize uygun bilgi için lütfen ilgili devlet kuruluşuna veya düzenleyici kuruluşa danışın.

  Alcon'un Web Siteleri belirli ülkelerde mevcut olabilen veya olamayan, farklı ülkelerde farklı ticari markalar altında bulunabilecek, farklı ülkelerde farklı endikasyonlar ve sınırlandırmalar ile satılmak veya kullanılmak üzere devlete ait düzenleyici kuruluşlar tarafından onaylanmış veya ruhsatlandırılmış olabilecek ürünler hakkında bilgiler içerir.

  Alcon'un Web Sitelerinde yer alan hiçbir bilgi herhangi bir ürünün veya herhangi bir ürünün yargı alanınızdaki herhangi bir ilgili kanun veya yönetmelikçe yetkilendirilmemiş belirli bir yöntemle kullanılmasına yönelik tanıtımı veya talebi olarak yorumlanmamalıdır. Alcon'un Web Sitelerinde açıklanan ürünlerin bulunabilirliği ve kullanımına özgü sorular yerel Alcon bağlı kuruluşuna yönlendirilmelidir.

 6. Üçüncü Şahıs Sitelere Bağlantılar

  Alcon'un Web Siteleri diğer Web Sitelerine bağlantılar içerebilir ("Bağlı Siteler"). Bağlı Siteler Alcon'un kontrolü altında değildir ve Alcon, Bağlı Sitede yer alan herhangi bir bağlantı veya Bağlı Sitede yapılan değişiklikler ya da güncellemeler de dahil olmak üzere herhangi bir Bağlı Sitenin içeriğinden sorumlu değildir. Alcon Bağlı Siteleri yalnızca size kolaylık olması için sunmaktadır ve bu Bağlı Sitelerin dahil edilmesi Alcon tarafından Bağlı Sitede İnternet hizmetleri, ürün veya hizmet sunan herhangi bir şirket lehine bir onay teşkil etmez. Alcon, Bağlı Sitede yer alan veya Bağlı Site aracılığıyla ulaşılan herhangi bir içerik ürünü veya hizmetinin kullanılmasından veya bunlara güvenilmesinden kaynaklanabilecek hiçbir kayıp veya hasara dair sorumluluk kabul etmemektedir.

 7. Üçüncü Şahıs Sitelerden Bağlantılar

  Adil ve yasal bir şekilde olması ve Alcon'un Bağlantı Kurma İlkesine uyması koşuluyla Alcon'un Web Sitelerine bağlantı verebilirsiniz.
  Alcon, bildirim yapmaksızın Web Sitelerine bağlantı izninizi iptal etme hakkını saklı tutmaktadır.

 8. Hesap, Parola, Gizlilik ve Güvenlik

  Alcon'un Web Sitelerinin bölümlerine erişmek için bir hesap ve bir parola temin etmeniz gerekebilir. Hesabınız ve parolanızla gerçekleştirilen tüm erişimlerden, kullanımlardan ve faaliyetlerden tamamen sorumlu olmayı kabul etmektesiniz. Hesabınızın ve parolanızın gizliliğini korumaktan yalnızca siz sorumlusunuz. Hesabınızı ve parolanızı kimseye AÇIKLAMAMALISINIZ. Herhangi bir Alcon Web Sitesinde oturumunuz açık durumdayken bilgisayarın başından AYRILMAMALISINIZ. Hırsızlık, yetkisiz kullanım, kullanma girişimi veya onaysız değişiklik gibi, hesabınızın veya parolanızın güvenliğine dair tüm ihlalleri derhal Alcon'a bildirmeyi kabul etmektesiniz. Her oturumun sonunda hesabınızdan çıkmayı ve oturumu kapatmayı kabul etmektesiniz. Hesap ve parola kendisine düzenlenen kişiden aktarılmamalıdır. İkame hesaplar Alcon'dan alınabilir.

 9. Yasadışı Kullanıma İzin Verilmemesi ve Yasak Kullanım

  Alcon'un Web Sitelerini kullanımınıza dair bir koşul olarak, Web Sitelerini yasa dışı olan veya bu Kullanım Koşullarınca yasaklanmış hiçbir amaç için kullanmayacağınızı taahhüt etmektesiniz. Web Sitelerini, Web Sitelerine veya Web Sitelerinin herhangi bir kullanıcısına zarar verecek, etkisiz hale getirecek, aşırı yükleyecek veya bozacak şekilde kullanamazsınız veya herhangi bir diğer şahsın Web Sitelerini kullanımına müdahale edemezsiniz. Herhangi bir virüs, trojen atı, solucan, saatli bomba veya iptal robotları da dahil olmak ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere Web Sitelerinin düzgün çalışmasına zarar vermek veya düzgün çalışmasını engellemek için ya da Web Sitelerinden herhangi bir sistemi, veriyi veya kişisel bilgiyi alıkoymak veya kamulaştırmak için hiçbir cihaz, yazılım veya rutin kullanamazsınız. Ayrıca, (1) herhangi bir şahsın herhangi bir hakkını ihlal eden, (2) yanlış, hatalı, yanıltıcı veya dolandırıcılığa yönelik olan, (3) yürürlükteki herhangi bir kanunu, tüzüğü, kuralı veya yönetmeliği ihlal eden herhangi bir türden bir iletişim veya içerik yüklememeyi, yayınlamamayı veya aktarmamayı da kabul etmektesiniz. Web Sitelerini herhangi bir üçüncü şahıs siteye erişmek için veya onlara zarar vermek için kullanmayacaksınız.

 10. Fikri Mülkiyet

  Alcon Web Siteleri aracılığıyla size sunulan bilginin telif hakları, ticari markalar, hizmet markaları, patentler veya diğer mülkiyet hakları ve kanunları tarafından korunduğunu kabul etmektesiniz. Alcon tarafından açıkça yetkilendirildiği haller dışında, Web Sitelerini kısmen veya tamamen değiştirmemeyi, kiralamamayı, borç vermemeyi, satmamayı, dağıtmamayı veya bunlara dayanarak türev işler yaratmamayı kabul etmektesiniz. Burada açıkça verilmeyen tüm haklar saklıdır.

 11. Telif Hakkı İhlali Bildirimi

  Alcon'un Web Sitelerinin telif hakkı ihlaline dair iddiaların bildirimleri şu adrese gönderilebilir:

  Alcon Hukuk Bölümü: Fikri Mülkiyet Konseyi
  Alcon Laboratories, Inc.
  201 South Freeway
  6 Fort Worth, TX 76134 ABD

  Alcon, 17 U.S.C. Madde 512 (c)(3)'te ifade edilen gerekliliklere uygun yazılı bir bildirimin alınmasının üzerine Birleşik Devletler kanunları gereği herhangi bir kişinin telif hakkını ihlal eden herhangi bir içeriği zamanında kaldırmak için çaba gösterecektir. Birleşik Devletler kanunu söz konusu beyanın yanlış gönderilmesine yönelik önemli cezalar öngörmektedir.

 12. Ticari Marka ve Hizmet Markası Hakları

  Büyük yazılarla görünür olsun veya olmasın ya da ticari marka işareti bulunsun veya bulunmasın tüm Alcon veya üçüncü şahıs ürün veya hizmetlerinin ürün isimlerindeki, şirket isimlerindeki, ticari isimlerdeki, logolardaki, ürün ambalajı ve tasarımlarındaki tüm haklar münhasır olarak Alcon'a veya ilgili sahiplerine aittir ve çoğaltılmaya, taklide, seyreltilmeye veya kafa karıştırıcı ya da yanıltıcı kullanımlara karşı ulusal ve uluslararası ticari marka ve telif hakkı kanunları gereği korunmaktadır. Ticari markaların veya herhangi bir malzemenin bu belgede izin verildiği haller dışında kullanımı veya kötüye kullanımı açıkça yasaklanmıştır ve Alcon'un Web Sitesinde açıklanan veya ima edilen hiçbir şey size Alcon veya herhangi bir üçüncü şahsa ait herhangi bir patent veya ticari marka gereği herhangi bir lisans veya hak vermemektedir.

 13. Garantilerin Reddi

  Alcon'un Web Sitelerinde yer alan veya Alcon'un Web Siteleri aracılığıyla sunulan tüm malzemeler, bilgiler, ürünler ve hizmetler "OLDUĞU GİBİ" PAZARLANABİLİRLİK, BELİRLİ BİR AMACA UYGUNLUK VEYA İHLAL ETMEME ZIMNİ GARANTİLERİ DE DAHİL OLMAK ÜZERE HERHANGİ TÜRDEN AÇIK VEYA ZINMİ GARANTİ OLMAKSIZIN sağlanmaktadır.

  Alcon Web Sitelerine doğru ve güncel bilgiler koymak için gerekli çabayı göstermiştir ve göstermeye devam edecektir. Ancak Alcon, Web Sitelerinde yer alan veya atıfta bulunulan bilgilerin kesin, eksiksiz, güvenilir ve doğru olduğuna dair; Web Sitelerinin belirli bir zamanda veya mekanda erişilebilir olacağına dair; tüm kusur ve hataların düzeltileceğine dair veya içeriğin virüsler veya diğer zararlı bileşenler içermediğine dair açık veya zımni hiç bir garanti vermemekte veya beyanda bulunmamaktadır. Web Sitelerine, Bağlı Sitelere ve buralardaki içeriğe her türlü erişime ve bunların her türlü kullanımına ait riskin sizin üzerinizde olduğunu kabul etmektesiniz. Bazı yargı alanları belirli garantilerin muaf tutulmasına izin vermediğinden bu muafiyetler sizin için geçerli olmayabilir.

 14. Sınırlı Sorumluluk

  Alcon veya Alcon'un Web Sitelerinin ya da herhangi bir Bağlı Sitenin oluşturulmasına, üretilmesine veya sunulmasına dahil olan hiç bir şahıs, Web Sitelerine veya herhangi bir Bağlı Siteye erişiminizden, bunları kullanımınızdan veya kullanamamanızdan veya buralarda yer alan içerikteki hatalardan veya ihmallerden kaynaklanan her ne şekilde olursa olsun hiçbir doğrudan, arızi, dolaylı veya cezai tazminatlardan sorumlu olmayacaktır. Alcon önceden haber vermeksizin Web Sitelerinin içeriğini herhangi bir şekilde (Bağlı Sitelere bağlantıları kaldırmak da dahil), dilediği zaman, herhangi bir nedenle değiştirme hakkını saklı tutmaktadır ve söz konusu değişikliklerin olası sonuçlarından herhangi bir şekilde sorumlu olmayacaktır. Ayrıca, Alcon bir üçüncü şahıs Bağlı Site ile ilgili, bu siteden kaynaklanan veya bununla bağlantılı her türlü sorumluluğu açıkça reddetmektedir.

  Bu sınırlandırmalar iddia edilen sorumluluk sözleşmeye, haksız muameleye, ihmale, kusursuz sorumluluğa veya farklı bir nedene dayansın veya dayanmasın, Alcon söz konusu hasarın olasılığına dair uyarılmış olsa bile geçerli olacaktır. Bazı yargı alanları arızi veya dolaylı hasarların muaf tutulmasına veya sınırlandırılmasına izin vermediğinden, Alcon'un bu gibi yargı alanlarındaki sorumluluğu kanunlarca izin verilen maksimum ölçüyle sınırlı olacaktır ve Alcon'un ihmali veya dolandırıcılığından kaynaklanan ölüm veya kişisel yaralanmaya yönelik herhangi bir muafiyet veya sınırlandırma yargı alanınızda yasaklanmış olması halinde geçerli olmayacaktır.

 15. Tazminat

  Makul avukatlık ücretleri de dahil olmak üzere Web Siteleri aracılığıyla gönderdiğiniz, yayınladığınız veya aktardığınız içerikten, Web Sitelerini kullanımınızdan, Kullanım Koşullarını ihlalinizden veya bir başka kişi ya da kuruluşun haklarını ihlalinizden dolayı veya bunlardan kaynaklı tüm sorumluluk, herhangi bir üçüncü şahıs tarafından yapılan tüm iddialar ve masraflara karşı Alcon'u ve bağlı kuruluşlarını, alt kuruluşlarını, direktörlerini, müdürlerini, temsilcilerini, eş marka sahiplerini ve diğer ortakları ile çalışanlarını savunmayı, tazmin etmeyi ve beri kılmayı kabul etmektesiniz.

 16. Kanun ve Forum Seçimi

  Bu Kullanım Koşulları, kanunların çakışması kuralı hariç olmak üzere Teksas Eyaleti kanunları uyarınca yönetilecek ve yorumlanacaktır. Siz ve Alcon, Web Sitelerinin kullanımından kaynaklanan veya bununla ilişkili tüm anlaşmazlıklarda Tarrant County, Teksas münhasır yargı alanına ve mahkemelerine başvurmayı kabul etmektesiniz.

 17. Bölünebilirlik ve Birleştirme

  Burada açıkça farklı biçimde belirtilmedikçe, bu Kullanım Koşulları (burada atıfta bulunulan belgelerle birlikte) siz ve Alcon arasındaki sözleşmenin tamamını oluşturmaktadır ve daha önce ya da eş zamanlı olarak yapılan tüm iletişimlerin ve tekliflerin (sözlü, yazılı veya elektronik) yerine geçerek Web Sitelerini kullanımınızı yönetmektedir. Bu Kullanım Koşullarının herhangi bir kısmı geçersiz veya uygulanamaz olursa, söz konusu kısım mümkün olduğunca tarafların asıl amacını yansıtmak üzere yürürlükteki kanun uyarınca yorumlanacaktır ve kalan kısımlar yürürlükte kalmaya devam edecektir.

 18. Feragat Edilememesi

  Alcon'un bu Kullanım Koşullarının herhangi bir hükmünü uygulamaması veya tarafınızdan veya diğer taraflarca yapılan bir ihlale yanıt vermemesi hiçbir şekilde bu Kullanım Koşullarının koşul ve şartlarını daha sonra uygulama veya benzer ihlallerle ilgili önlem alma hakkından feragat ettiği anlamına gelmeyecektir.

 19. Diğer

  Bu Kullanım Koşulları veya Web Sitelerini kullanımınız sonucunda siz ve Alcon arasında hiçbir ortak girişim, ortaklık, işe alma veya temsilci ilişkisi olmayacağını kabul etmektesiniz. Bu Kullanım Koşullarında yer alan hiçbir bilgi Alcon'un Web Sitelerini kullanımınız ile bağlantılı veya söz konusu kullanım bakımından Alcon'a temin edilen veya Alcon tarafından toplanan bilgiler ile ilgili hükumet, mahkeme ve polis taleplerine veya gerekliliklerine uyma hakkına zarar vermemektedir. Bu Kullanım Koşullarının ve elektronik olarak sağlanan tüm bildirimlerin basılı versiyonu, bu Kullanım Koşullarına dayanan veya bunlarla ilgili adli ve idari işlemlerde aslen basılı biçimde oluşturulan ve muhafaza edilen diğer ticari belgeler ve kayıtlarla aynı ölçülerde ve aynı koşullara tabi olarak geçerli olacaktır.

 20. Fesih

  Alcon, sadece kendi takdirine göre, size önceden bildirerek veya bildirmeksizin Web Sitelerinin tamamına veya bir kısmına erişiminizi sonlandırma hakkını saklı tutmaktadır. Alcon'un size veya herhangi bir üçüncü şahısa karşı Web Sitelerine erişiminizin sonlandırılması nedeniyle sorumlu olmayacağını kabul etmektesiniz.

Gizlilik Politikası

1 Şubat 2014 itibariyle güncellenmiştir

Gizlilik Beyanı

Alcon Laboratories, Inc. ve bağlı kuruluşlarımıza ("Alcon") göstermiş olduğunuz güven ve Gizlilik Beyanımızı okumak için zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Bağlı şirketlerimiz ile birlikte Alcon Laboratories, Inc. Novartis Group'un Göz Sağlığı Bölümünü oluşturur ve bu Gizlilik Beyanında hep birlikte "Alcon" olarak anılmıştır.

Bu Gizlilik Beyanı bu web sitesi ve bu Güvenlik Beyanı ile bağlantılı tüm mobil sitelerden, uygulamalardan, pencere öğelerinden ve diğer interaktif özelliklerden toplanan bilgiler için geçerlidir. Bu Gizlilik Beyanı Alcon'un web siteleri, mobil uygulamalar, sosyal medya forumları ve bu Gizlilik Beyanı ile bağlantılı, bu beyanı içeren veya ilişkili olarak bu Gizlilik Beyanının kopyasının temin edildiği diğer çevrimdışı veya çevrimiçi hizmetler (hep birlikte "Hizmetler") aracılığıyla sizden topladığı bilgileri nasıl kullandığını ve açıkladığını ve bilgiyi nasıl kullandığımıza ilişkin sahip olduğunuz seçenekleri açıklamaktadır.

Hizmetler Aracılığıyla Sizden Hangi Bilgileri Alıyoruz?

 • Verdiğiniz Bilgiler: Hizmetli kullanırken, örneğin Alcon programına veya hizmetine kaydolduğunuzda, bir ankete katıldığınızda, bir referans verdiğinizde, bir ürün sipariş ettiğinizde veya bir soru, yorum ya da talep için bizimle iletişim kurduğunuzda gönüllü olarak verdiğiniz tüm bilgileri alıyoruz. Verdiğiniz bilgilerin türü kullanmakta olduğunuz Hizmetin veya kaydolduğunuz Alcon programının veya hizmetinin belirli bir işlevine dayanır ve adınızı, posta adresinizi, yaşınızı, doğrum tarihinizi, cinsiyetinizi, e-posta adresinizi, cep telefonu numaranızı ve tıbbi durumunuz, ürün kullanımı ve tercihleriniz hakkında bilgileri içerebilir.
 • Sizden Otomatik Olarak Alınan Bilgiler: Biz ve hizmet sağlayıcılarımız, zaman içerisinde otomatik olarak Ä°nternet Protokolü adresi, web tarayıcısı türü, Hizmetler aracılığıyla eriştiğiniz web sayfaları, Hizmetlere erişmeden hemen önce veya hemen sonra görüntülediğiniz web sayfaları, Hizmetlere erişmek için kullandığınız cihaz tipi ve girdiğiniz arama terimleri gibi Hizmetleri kullanımınıza ilişkin ve hizmet sağlayıcılarımızla ticari ilişkisi olan üçüncü şahıs web siteleri hakkında bilgi toplamak ve depolamak için sunucularımız tarafından bilgisayarınıza veya mobil cihazınıza kaydedilen küçük metin dosyaları olan "tanımlama bilgileri"ni veya benzer teknolojileri kullanabiliriz. Bu teknolojiler, sizi tanımak ve Hizmetleri kullanırken deneyimlerinizi kişiselleştirmek için ve ayrıca aynı bilgisayarı veya mobil cihazı kullanarak Hizmetlere eriştiğinizde size ilgi alanlarınıza yönelik reklamlar ("Hedefe Yönelik Reklamlar" olarak bilinir) sunmak için kullanıcılarımızın hangi içeriklere eriştiği ve kullanıcılarımızın Hizmetlerde nasıl gezindiği hakkında istatistikler oluşturmamıza olanak sunar.
 • Mobil Cihazınızdan Kesin Gerçek Zamanlı Konum Bilgisi: Mobil uygulamalarımız, yalnızca sizin açık onayınızla mobil cihazınızın konumu hakkında kesin ve gerçek zamanlı bilgi toplayabilir (örn. cihazınızın global konumlandırma sistemi özelliğini kullanarak). Bu bilginin alınmasına onay verdikten sonra, bu onayı mobil cihazınızın ayarlar bölümündeki Konum Hizmetleri tercihlerini yöneterek ayarlayabilirsiniz.

Bilgilerinizi Nasıl Kullanırız?

Hizmetler aracılığıyla, örneğin bir Alcon programına veya hizmetine kaydolarak bize bilgi sağladığınızda vermiş olduğunuz bilgileri nasıl kullanacağımız genellikle o noktada açıklanır. Programları, hizmetleri veya talep ettiğiniz ürünleri size sunmak için Hizmetler aracılığıyla sizden topladığımız bilgileri kullanmanın yanı sıra alt kuruluşlarımız ve bağlı kuruluşlarımız, birlikte ve ayrı ayrı aşağıdaki amaçlara yönelik olarak söz konusu bilgileri kullanabilirler:

 • Hizmetlere erişiminiz ve Hizmetleri kullanımınız hakkında istatistikler oluşturmak ve bunları analiz etmek;
 • Hizmetler, diğer Alcon ürünleri, programları veya hizmetleri, diğer hesaplarınız ve gerekli bildirimler hakkında size bilgi sağlamak;
 • Hedefe yönelik reklamları ve diğer pazarlama iletişimlerini, promosyon malzemelerini ve talep ettiğiniz veya sizin için ilgi çekici olabilecek oylama veya anketlere katılma fırsatları sunmak için; (örneğin, belirli bir sağlık durumu hakkında bir web sayfasını görüntülerseniz bizler veya hizmet sağlayıcılarımız daha sonra Hizmetler aracılığıyla ziyaret ettiğiniz farklı bir web sayfasında veya servis sağlayıcımız ile ilişkili bir başka web sitesinde ilgili bir ürüne yönelik reklam görüntüleyebilir); Hizmetler aracılığıyla sunulan içeriği kullanıcıların ilgi alanlarına daha iyi uyarlamak;
 • Bize, Novartis global grubu bünyesindeki alt kuruluşlarımız ve bağlı şirketlerimiz ile iş ortaklarımıza hedef kitlemizi daha iyi anlama, kullanıcıların Hizmetlere yönelik ilgi alanlarını değerlendirme, Hizmetleri iyileştirme ve diğer pazar araştırma faaliyetleri yürütme konularında yardımcı olmak;
 • Ä°lgi alanlarınıza göre interaktif veya kişiselleştirilmiş unsurlar ve içerikler sunmak gibi Hizmetleri kullandığınızda yaşadığınız deneyimi kişiselleştirmek; dolandırıcılığı, ihlali ve Hizmetlere dair diğer potansiyel suistimalleri önlemek ve saptamak için ve
 • Alcon'un yasal menfaatlerini korumak için.

Ayrıca çekilişlere, yarışmalara ve benzer promosyonlara katılmanıza ve bu faaliyetleri yönetmenize de olanak sunabiliriz. Bu faaliyetlerin bazıları kişisel bilgilerinizi nasıl kullandığımız ve açıkladığımıza dair ilave bilgiler içerebilecek ilave kurallara sahiptir, bu nedenle bu kuralları dikkatli bir biçimde okumanızı öneririz.

Ailenizin göz sağlığı randevularını yönetmenize olanak sunan hizmetler sağlayabiliriz. Bu özelliği kullanarak, vermiş olduğunuz sağlık bilgileri de dahil aile üyelerinden herhangi birinin kişisel bilgilerini kullanmaya ve bize vermeye yetkili olduğunuzu belirtiyorsunuz.

Alt kuruluşlarımız ve bağlı şirketlerimiz ile Novartis global grubu içerisindeki şirketlerin yanı sıra bizler, birlikte veya ayrı ayrı Hizmetler aracılığıyla, çevrim dışı olarak veya bu amaçlarla farklı bir kaynaktan alınan bilgilerin tamamını birleştirebilir, biriktirebilir veya anonim hale getirebiliriz.

Bilgilerinizi Ne Zaman ve Kime Açıklıyoruz?

Alt kuruluşlarımız ve bağlı şirketlerimiz ile Novartis global grubu içerisindeki şirketlerin yanı sıra bizler, birlikte veya ayrı ayrı, bize vermiş olduğunuz bilgileri veya Hizmetler aracılığıyla otomatik olarak sizden veya sizin hakkınızda toplanan bilgileri aşağıdaki kişilere ve aşağıdaki hallerde açıklayabiliriz:

 • dış tedarikçilere, profesyonel danışmanlara ve bilgi ihtiyacını karşılama, telefon çağrılarını yanıtlama, bültenler gibi belirli programları veya projeleri yönetme, araştırma ve geliştirmede yardımcı olma, Hedefe Yönelik Reklamlar veya diğer pazarlama iletişimleri, promosyon malzemeleri ya da Hizmetler üzerinden oylama veya anketlere katılma fırsatı sunma gibi ürün ve hizmetler temin eden firmalara, üçüncü şahıs web sitelerine veya diğer forumlara ve ortamlara; Alcon veya alt kuruluşlarımız ya da bağlı şirketlerimiz ve Novartis global grubu bünyesindeki şirketlerle birlikte ürün veya hizmet satan, pazarlayan ya da sunan iş ortaklarına;
 • sağlık hizmeti sağlayıcısı veya tüketicisiyseniz, pazarlama iletişimleri, promosyon malzemeleri veya ilginizi çekebilecek ürünler sunmak için;
 • örneğin olası advers olayları bildirmek için hukuki yaptırım, yetkili sağlık makamlarına verilmek üzere yasalarca gerekli olduğunda, hükumet incelemeleri ve denetimleri sırasında, mahkeme veya diğer hükumet yetkililerince emir veya talimat verildiği hallerde veya bir mahkeme celbi veya diğer yasal bir sürece uymak için;
 • iyi niyetli olarak bilgileri açıklamanın yasal hakları veya Hizmetlerin güvenliğini ya da bütünlüğünü korumak için gerekli olduğuna inandığımızda; sizin veya başkalarının güvenliğini korumak için; bir dolandırıcılığı, sözleşme ihlalini veya kanun ihlalini soruşturmak için veya bir hükumet talebine yanıt vermek için;
 • birleşme, satın alma veya varlıklara ilişkin veriler de dahil varlıkların tamamının veya bir kısmının satılması da dahil bir kurumsal veya ticari işlemin geliştirilmesi ya da pazarlığına veya tamamlanmasına devam edilmesi için makul olarak gerekli görüldüğü kadarıyla üçüncü şahıslara, danışmanlara ve diğer tüzel kişiliklere ve
 • açık onayınız olmaksızın yapılmasının yürürlükteki yasalarca yasaklanmamış olduğu hallerde.

Ayrıca, birleştirilmiş ve anonim hale getirilmiş kullanıcı bilgilerini içeren raporları üçüncü şahıslara açıklayabiliriz.

Alcon, üçüncü şahısların kendilerine sağladığımız bilgileri, tarafımızca özellikle yetkilendirilmeyen herhangi bir amaç için kullanılmasını yasaklar ve bu şahısların bu bilgileri bu Gizlilik Beyanında ifade edilene esas olarak benzeyen standartlar uyarınca kullanmalarını talep eder.

Yurt Dışına Aktarma

Biz, global bir şirketler grubu olan ve farklı ülkelerde bulunan, bir kısmı yerel Novartis Grup Şirketi tarafından işletilen ve bir kısmı da yerel Novartis Grup Şirketi adına üçüncü şahıslar tarafından işletilen veritabanlarına sahip Novartis Group'un bir parçasıyız. Verilerinizi, potansiyel olarak kendi ülkenizde sağlanana kıyasla Kişisel Verileriniz için yeterli seviyede bir koruma gerektirmeyebilecek ülkeler de dahil ikamet ettiğiniz ülkenin dışında yer alan veritabanlarına aktarabiliriz. Ancak Novartis Group, özellikle kişisel bilgilerin AET ve İsviçre dışına aktarımları ile ilgili olarak etkin veri koruma seviyeleri sağlamak için Avrupa kanunlarınca temin edilen ilkeler, kurallar ve araçlardan oluşan bir sistem olan Bağlayıcı Kurumsal Kuralları benimsemiştir. Novartis Bağlayıcı Kurumsal Kurallar gereği haklarınıza ilişkin daha fazla bilgi okuyun.

Bilgilerinizi Nerede Saklarız?

Hizmetler aracılığıyla toplanan veriler Birleşik Devletler ve İsviçre de dahil olmak üzere kişisel bilgilerinizin alındığı ülkedekinden farklı olabilecek veri koruma kurallarına sahip ülkelere aktarılabilir, bu gibi ülkelerde saklanabilir, erişilebilir ve farklı bir biçimde işlenebilir. Hizmetleri kullanarak bilgilerinizin Birleşik Devletler ve diğer ülkelere bu şekilde aktarılmasına ve bu ülkelerde işlenmesine onay vermektesiniz.

Seçenekleriniz

Bir Alcon programına veya hizmetine katılmayı tercih ettiğinizde veya bizden bir pazarlama iletişimi veya promosyon malzemesi aldığınızda, size katılımınızı sonlandırma veya bu iletişimleri ya da promosyon malzemelerine dair abonelikten çıkma seçeneğini iletişimin içerisinde sunuyoruz veya bize aşağıdaki adresten ulaşabilirsiniz: Alcon Laboratories, Inc., 6201 South Freeway, Fort Worth, TX 76134, İlgili: Gizlilik Bürosu.

Bilgisayarınıza tanımlama bilgileri kaydetmemizi istemiyorsanız, tarayıcınızın tanımlama bilgisi tercihlerini Hizmetlerden gelen tanımlama bilgilerini reddetmek üzere ayarlayabilirsiniz. Her bir tarayıcı farklıdır, bu nedenle tarayıcınızın "Yardım" menüsünü kontrol ederek tanımlama bilgisi tercihlerinizi nasıl değiştireceğinizi öğrenmelisiniz. Tanımlama bilgilerini reddeder veya engellerseniz, Hizmetler amaçlandığı gibi çalışmayabilir.

Halihazırda web tarayıcısı "izleme yapma" sinyallerine veya katıldığımız web siteleri ve çevrimiçi hizmetler ağları genelinde bilgi toplanması seçeneğini kaldıran bir yöntem sunan diğer mekanizmalara yanıt vermiyoruz. Gelecekte yapmamız halinde, nasıl yaptığımızı bu Gizlilik Beyanında açıklayacağız. İzlememe özelliği hakkında daha fazla bilgi için 7092558467 adresini ziyaret edin.

Bilgi Güvenliği

Hizmetler aracılığıyla toplanan bilgileri korumak için uygun teknik, idari ve fiziksel koruma önlemlerini kullanıyoruz. Ne yazık ki, hiç bir kurum özellikle İnternet üzerinde aktarılan bilgiler başta olmak üzere elektronik bilgilerin mutlak güvenliğini garanti edememektedir. Buna göre, bize sağladığınız hiç bir bilginin güvenliğini sağlayamayabiliriz veya garanti edemeyebiliriz; bu konuda risk size aittir. Ayrıca kendi bilgisayarınızı veya mobil cihazınızı ve şifrenizi başkaları tarafından yetkisiz erişime karşı korumanız için sizi uyarıyoruz. Bilgisayarınızın veya mobil cihazınızın kaybolması veya çalınması gibi durumlarda yetkisiz erişim sonucunda açıklanan hiç bir bilgiden sorumlu değiliz.

Çocukların Bilgileri

Alcon, kişisel olarak tanımlanabilir bilgileri kabul etmeden önce ebeveyn onayına ihtiyacımız olduğu konusunda çocuğu bilgilendirmek için doğrudan yanıt vermenin dışında ebeveyn sorumluluğu olan bir kişinin (ebeveyn veya veli) onayı almadan 14 yaşından küçük bir çocuktan bilerek kişisel olarak tanımlanabilir bilgi almayacak, böyle bilgileri kullanmayacak veya açıklamayacaktır.

Bilgilerinize Erişim ve Bilgilerinizi Güncelleme

Yeni posta veya e-posta adreslerinizi, isim değişikliğini veya bizi bilgilendirmiş olduğunuz tıbbi koşullarınızdaki değişiklikleri bildirerek bize vermiş olduğunuz bilgileri güncellemenizi öneriyoruz. Bu ihtiyaçlarınızı en iyi şekilde karşılayacak bilgileri sağlamaya devam etmemize yardımcı olacaktır. Bu bilgiyi kayıt olduğunuz Hizmetin üye veya hesap bölümüne erişip güncelleyebilirsiniz veya Alcon Laboratories Inc., 6201 South Freeway, Fort Worth, TX 76134, İlgili: Gizlilik Bürosu adresinden bize yazarak bizimle irtibat kurabilirsiniz. Verilerinizi üçüncü şahısların yetkisiz erişiminden korumak ve verilerinizin değiştirilmesini engellemek için bilgilerinizin güncellenmesine veya bilgilerinize erişime dair tüm talepler talep eden bireyin kimliğinin doğrulanmasına tabi olacaktır.

Üçüncü Şahıs Web Sitelerine Bağlantılar

Hizmetler üçüncü şahıslar tarafından yayınlanan bağlantılar veya diğer referansları içerebilir ve Alcon üçüncü şahıslar tarafından yönetilen sosyal ağ web siteleri gibi web sitelerinde şirket sayfalarını bulundurabilir. Bu diğer web siteleri bizim kontrolümüz altında değildir ve Alcon bu web siteleri tarafından bilgilerinizin alınmasından ve kullanılmasından sorumlu değildir. Bilgilerinizi nasıl topladıkları, kullandıkları, açıkladıkları ve koruduklarını öğrenmek için ziyaret ettiğiniz her web sitesinin gizlilik politikalarını incelemenizi tavsiye ediyoruz.

Teksas'ta Yaşayanlar

Teksas Sağlık ve Güvenlik Kanunu Kısım 181.154 uyarınca, Alcon'un sizi tanımlayan ve geçmişteki, bugünkü veya gelecekteki fiziksel sağlığınız veya ruh sağlığınız, sağlık hizmetleri veya sağlık hizmetlerine yönelik ödemeler ile ilgili herhangi bir bilgi elde etmesi halinde, söz konusu bilgi dosya aktarımları veya e-posta yoluyla elektronik açıklamaya tabi olabilir.

Bu Gizlilik Beyanında Değişiklik Yapılması

Bu Gizlilik Beyanı 1 Şubat 2014 tarihinde yürürlüğe girmiştir. Web sitemizde yeni bir Gizlilik Beyanı yayınlayarak bu Gizlilik Beyanını zaman zaman güncelleyebiliriz. Tüm değişiklikler için düzenli olarak web sayfamıza bakmanız tavsiye edilmektedir ve yapılan değişikliklerden sonra Hizmetleri kullanmaya devam etmeniz söz konusu değişiklikleri kabul ettiğiniz anlamına gelmektedir. Hizmetler aracılığıyla sizden daha önce aldığımız bilgileri kullanma veya paylaşma yöntemlerimizi esaslı bir biçimde değiştiren herhangi bir revizyon yaparsak, sizinle iletişim kuracağız ve bu değişiklikleri söz konusu bilgilere uygulamadan önce size onay verme fırsatını vereceğiz.

Bizimle Nasıl İletişim Kurabilirsiniz

Gizlilik Beyanımız hakkında herhangi bir sorunuz varsa, lütfen bize Alcon Laboratories Inc., 6201 South Freeway, Fort Worth, TX 76134, İlgili: Gizlilik Bürosu adresinden yazın.